Ako sa správne starať o vášho psa

Máte alebo plánujete si zaobstarať psa? Neviete ako sa o neho správne starať, čím ho kŕmiť alebo ako sa starať o jeho srsť? Ak neviete, čítajte ďalej…

Začnime tým že na psa musíte mať hlavne čas. Ak máte veľa práce alebo stále cestujete a ku tomu ešte bývate v byte kde sa psík nedokáže dostatočne vyšantiť, nad psom by som ani len nerozmýšľal. Je to záväzok na veľa rokov a musíte si byť istý že sa o neho budete starať po celý jeho život.

Pohyb
Začnime pohybom. Psík potrebuje veľa pohybu takže ak bývate v byte, minimálne 3 vychádzky každý deň a každá aspoň po 40-50 minút dlhá. Ja bývam v byte a so psíkom chodím von väčšinou 4 až 5 krát do dňa. Ak bývate v dome a máte dvor je to o čosi jednoduchšie. V tomto prípade by stačila jedna dlhá prechádzka ale nezaškodí s ním vybehnúť aj viackrát.

Kŕmenie
Suchá granulovaná strava je najobľúbenejšia a najpoužívanejšia. Aj ja ju používam. Sú v nej vyvážené potrebné vitamíny, minerály a živiny ktoré váš pes potrebuje na zdravý rozvoj a fungovanie. Je taktiež jednoduchá na dávkovanie a skladuje sa veľmi ľahko. Granule majú mnoho druhov podľa veku a aj plemena psa. Určite jedna z najlepších možností.

Starosť o srsť a česanie
Keď je váš psík učesaný a vonia, cíti sa lepšie. Kefovanie prekrvuje pokožku a srsť môže vďaka nemu rásť rovnomerne. Niektoré plemená na jar a na jeseň spúšťajú srsť a vie jej byť naozaj veľa. Preto by som použil špeciálnu kefu alebo by som kefoval omnoho častejšie.

Mne osobne dosť pomohla stránka https://zahradkarmmk.sk/ kde nájdete všetko o srsti a o starostlivosti o srsť. Mimo to sa tam viete dočítať aj o rôznych veciach na sadenie a pestovanie.

Môj psík má hrubú dlhú srsť takže som zvolil nasledovný postup : 

Keďže si tento typ srsti si vyžaduje kvalitnú a dôkladnú starostlivosť, kefujem pravidelne a poriadne. Dávam si naozaj záležať keďže chcem pre svojho psa to najlepšie. Najprv proti smeru rastu a potom v smere rastu. Kúpem ho často pretože to má rád ale ak to váš pes nemá rád, aspoň 3 krát do roka by malo stačiť. V období spúšťania srsti ho kefujem každý deň a dôkladne.

Pozor! Chlpy okolo ňufáka ktoré majú hmatovú funkciu nestrihajte!

Pridaj komentár