Ako nalepiť ochranné tvrdené sklo (tempered glass) na displej tabletu

Nalepením ochrannej fólie resp. ochranného skla vieme predísť poškriabaniu displeja. Ochranné sklo býva hrubšie (0,2 až 0,5 mm), ale aj odolnejšie (napríklad označenie 9H je 9x odolnejšie voči poškriabaniu ako klasické sklo). Ako na to si ukážeme v tomto článku. Budeme potrebovať ochranné sklo a čistiacu sadu, ktorá býva súčasťou balenia. Pred samotným nalepením nového ochranného skla ešte skontrolujeme, či na tablete nie je stará ochranná fólia, ktorú stiahneme dole pred novou aplikáciou.

1.) Otvoríme zelené papierové vrecúško s nápisom „Wet Wipes“, čiže mokrou utierkou (pravdepodobne na báze alkoholu) a poutierame ňou displej tabletu, aby sme ho zbavili mastných nečistôt.

2.) Otvoríme fialovo-ružové papierové vrecúško s nápisom „Dry Wipes“, čiže suchou utierkou a vytrieme displej do sucha.

3.) Odlepíme nálepku „Dust-absorber“, čiže čistič prachu. Ide o lepiacu fóliu, ktorú prikladáme lepiacou časťou na displej, pokiaľ ho nezbavíme čiastočiek prachu.

4.) Konečne sa dostávame k nalepeniu ochranného skla. Odstránime fóliu zo skla, a opatrne chytíme sklo iba za hrany (nechytáme lepiacu časť).

5.) Sklo priblížime k displeju, nameráme a jednou hranou pritlačíme k hrane displeja, aby sme mohli pomaly púšťať sklo na displej.

6.) Po prilepení skla na displej môže vzniknúť bublina, ktorú vytlačíme utierkou na to určenou, a zároveň, vyčistíme nalepené ochranné sklo.

Pridaj komentár